scorecardresearch

Son Dakika! Tunceli'de İçinde 1 Hakim, 1 Astsubay, 7 Polis ve 3 Personel Olan Helikopter Düştü Tunceli'de 1 hakim, 1 astsubay, 7 polis ve 3 personeli taşıyan Sikorsky S-70 Blackhawk tipi helikopter düştü. Helikopterdeki kişilerin seçim kurulunda görevli o

15 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 1 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Son Dakika! Tunceli'de İçinde 1 Hakim, 1 Astsubay, 7 Polis ve 3 Personel Olan Helikopter Düştü
Tunceli'de 1 hakim, 1 astsubay, 7 polis ve 3 personeli taşıyan Sikorsky S-70 Blackhawk tipi helikopter düştü. Helikopterdeki kişilerin seçim kurulunda görevli oldukları öğrenildi.Tunceli'de Düşen Helikopter Türkiye'nin Gözbebeği 'Kara Şahin' Çıktı
Tunceli Ovacık arasında düşen helikopter, Sikorsky S-70 Blackhawk çıktı. Helikopter TSK'nın ve emniyetin en çok kullandığı helikopterler arasında yer alıyor.
Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait Sikorsky S-70 Blackhawk tipi helikopter Tunceli'de görev uçuşu sırasında bugün saat 11.30'da telsiz teması kesildi. Helikopterde ilk bilgilere göre aralarında hakim ve polislerin de bulunduğu belirtildi.

Sikorsky UH-60 Black Hawk, Sikorsky firması tarafından üretilen askeri taşıma ve saldırı helikopteri olarak biliniyor.

PİLOTLAR TARAFINDAN TASARLANDI

ABD'nin Vietnam tecrübesinden yola çıkarak pilotlar tarafından tasarlanan Sikorsky helikopteri ilk uçuşunu 1970'lerde gerçekleştirdi.